Gabrielle Roth-5Rytmów-5 Rytmów

Fot. Julie Skarratt

Gabrielle Roth o 5Rytmach:

Gabrielle Roth w Londynie, w 2009:

Gabrielle Roth (1941-2012)

Twórczyni 5Rytmów™, transformującej praktyki medytacji w ruchu, praktykowanej na całym świecie. Innowatorka, która pokazała, że fizyczny ruch może być potężnym medium dla duchowego przebudzenia. O światowym uznaniu amerykańska nauczycielka ruchu/badaczka, autorka Maps to Ecstasy, Sweat Your Prayers (Uwolnij ciało, ucieleśnij duszę) oraz Connections, nagrywająca artystka muzyczna i reżyserka teatralna, wizjonerka, filozofka.

  Na przestrzeni kilkudziesięciu lat nauczała, pracując z ludźmi w tak różnych miejscach jak  szkoły, szpitale, korporacje, teatry, ośrodki rozwoju, włączając w to Esalen Institute w Kalifornii. W jej nowatorskich warsztatach wzięło udział tysiące ludzi.

    O jej pracy  pisały amerykańskie magazyny takie jak Yoga Journal, Self, Shape, Mademoiselle, Elle i wiele innych. Jej warsztaty i odosobnienia cechowała eklektyczna intensywność łącząca współczesne nurty muzyki rockowej, nowoczesnego teatru, poezji z  pradawnym pulsem szamanizmu.

 

"Ruch jest moim lekarstwem, moją medytacją, moją praktyką. To jest to co robię, bez względu na to jak się czuję. Wszyscy urodziliśmy się aby być w ruchu. Aby oddać się bitowi rytmu. Twoja dusza jest tancerką. Bez wysiłku, bez osądu. Czystą energią w chwili. Moją formę ekstatyczngego tańca nazywam falą. Jest to medytacja w ruchu i wspaniały trening, używający 5 podstawowych rytmów, które tworzą mapę do twojego naglębszego istnienia. Poruszanie się poprzez falę jest moją duchową praktyką."

Gabrielle Roth

Albumy muzyczne nagrane przez Gabrielle Roth and The Mirrors  znajdziesz na: www.ravenrecording.com

5Rytmów - Album Gabrielle Roth

"Ruch jest moim medium i moją metaforą. Wiem, że jeśli pozwoli się dopełnić fali energii, stworzy to zupełnie nową falę i właściwie to wszystko co tak naprawdę wiem."

Gabrielle Roth,

Maps to Ecstasy

                                    

Inne książki Gabrielle

w języku polskim.

5Rytmów - Książka Gabrielle Roth

Połączeni

Wyd. Biały Wiatr

Inne książki Gabrielle

w języku angielskim.

5Rytmów - Książka Gabrielle Roth

Maps to Ecstasy

5Rytmów - Książka Gabrielle Roth

Connections